27 maja 2012

[14] W sidłach anoreksjiAutor: Heidi Hassenmuller
Tytuł: W sidłach anoreksji
Tytuł orginału: Majas Macht
Przełożyła: Monika Dykier
Rok i miejsce wydania: Wrocław 2009
Liczba stron: 143

Opis:
Maja zawsze była kimś wyjątkowym - inteligentna, ładna szczupła, delikatna, po prostu idealna. W okresie dojrzewania jej ciało zaczyna się jednak zmieniać pod wpływem hormonów. Dziewczyna martwi się, że wkrótce będzie miała wydatny biust i tłuste pośladki. Przeraża ją to. Myśli, że przestanie być wyjątkowa i stanie się całkiem przeciętna. Postanawia więc za wszelką cenę schudnąć i kontrolować swoje ciało.

Autorka przedstawia, w jaki sposób Maja powoli uwalnia się z zaklętego kręgu swojej anoreksji. Jednak jest to niełatwa droga, ponieważ nie wystarczy znowu zacząć jeść...
Anoreksja to właściwie od kilku lat największy problem nastolatek. Każdy chce być chudy bez względu na cenę i po mimo tego, że wtedy wygląda jeszcze gorzej niż w obecnej chwili. Ówczesne nastolatki myślą, że jak będą chude to każdy chłopak będzie się za nimi oglądał. Po mimo tego niestety jest na odwrót. W końcu kto normalny lubi przytulać się do kości? Chłopacy lubią jak dziewczyna jest wysportowana, ale nie gdy jej ciało nie przypomina ciała dziewczyny tylko jakiegoś wychudzonego i wygłodzonego konia. Dziewczyny spróbujmy zaakceptować nas takimi jakimi jesteśmy. To jest najlepsze rozwiązanie. Pokochajmy swój wygląd po mimo paru wad. W końcu wady tak czy inaczej każdy z nas posiada, ale wystarczy się do nich przyzwyczaić i już będzie lepiej. Natomiast wracając do książki. Polecam tym, którzy mają problemy z anoreksjom jak i tym, którzy lubią historie o prawdziwym życiu niektórych ludzi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz