27 maja 2012

[5] Własna drogaLauren Brooke, Własna droga, tłumacz: Donata Olejnik, Dolnośląskie, Wrocław 2000; tytuł orginału: Breaking FreePegaz jest wszystkim, co pozostało Amy z przeszłości. Niestety, z dnia na dzień koń czuje się coraz gorzej. Amy próbuje opiekować się nim i równocześnie doglądać całego Heartlandu. Stara się postępować tak, jak nauczyła ją mama. Podążanie śladem mamy wymaga od dziewczyny wiele odwagi, ale to jedyny sposób, żeby znaleźć własną drogę.

Jest to trzecia część przygód o zmaganiach Amy z przeciwnościami losu i o samotnych i zagubionych koniach, które trafiają do Heartlandu, a Amy stara się im pomóc.

Książka opowiada w większości o Pegazie – koniu,który jest wszystkim, co pozostało Amy z przeszłości. Przypomina jej mamę i tatę, a także radosne wspomnienia z czasów ich beztroskiego bytu. Podczas, gdy nastolatka wraz ze swym dziadkiem dogląda Heartlandu, stan konia raz pogarsza się, raz polepsza. Amy z troską obserwuje zachowania Pegaza i opiekuje się nim. Kluczową rolę w wydarzeniach związanych z kucem, bodajże szetlandzkim odgrywa starsza siostra Amy, Lou. Fabuła jak zwykle kręci się wokół stadniny koni oraz zmagań dziewczyny z szarą rzeczywistością.

Książka wzbudza ciekawość czytelnika. Opowiada o trudnym życiu nastolatki, która została niemal sama. Bardzo serdecznie polecam.


Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz