10 sierpnia 2012

[130] Dotyk złaAutorka: Alex Kava
 Tytuł: Dotyk zła
 Tytuł oryginału: A perfect evil
 Przełożyła: Katarzyna Ciążyńska
 Rok i miejsce wydania: Warszawa 2008
 Wydawnictwo: Mira Harlequin
 Liczba stron: 512

Fragmenty książki:
"Jak szkło, które kaleczy. Puste i przeźroczyste. Tak, tak właśnie wygląda zło, pomyślał ksiądz, zamrugał i odwrócił głowę."
"To jakaś ironia, to zbrodnia, że jedyna kobieta, która przywróciła go do życia, jest dla niego niedostępna."
"Poczuła, że zjeżdża po ścianie. Straciła kontrolę nad własnym ciałem, które także zaczęło ruszać się jak na puszczonym w zwolnionym tempie filmie."
"Można zaryzykować twierdzenie, że czynisz doskonałe zło."
"Zakłopotanie było bliskie frustracji, a może to frustracja była bliska paniki."

    W miasteczku Platte City w Nebrasce zostaje znalezione ciało dziesięcioletniego chłopca. Obok ciała znaleziono również krzyż, kawałek sznura i strzępek materiału. Wygląda to na seryjne morderstwo więc szeryf lokalnej policji bierze do pomocy agentkę Maggie O'Dell. Jest to kobieta, która tworzy profile psychologiczne morderców. Co najlepsze Maggie wydaje się, że jest to ten sam sprawca, który wcześniej został skazany również za morderstwa. Kto okaże się zabójcą biednego chłopca?

     Alex Kava stworzyła po raz kolejny niesamowitą fabułę, w której nie ma ani sekundy nudy. Cały czas czytając książkę jesteśmy zainteresowani, zdziwieni, a nawet przerażeni i chcemy za wszelką cenę pomóc rozwiązać zagadkę dotyczącą osoby, która robi te złe rzeczy. Autorka wprost słynie z ciekawych wątków, których nie brakuje, a także niesamowitej akcji, która toczy się cały czas, nie w jednym, a w kilku miejscach jednocześnie.

    Okładka książki daje dużo do myślenia i według mnie jak najbardziej dotyczy fabuły chociaż początkowo może się wydawać inaczej. Aczkolwiek po przeczytaniu książki widzimy to zupełnie inaczej. Dodatkowo okładka przeraża. Widzimy las zimą i człowieka, który znajduje się przed lasem i idzie w jego stronę odwrócony do nas tyłem. Od razu nasuwają się pytania: po co tam idzie, czego szuka i czy jest mordercą?

     "Dotyk zła" to kolejny wspaniały kryminał, który wyszedł spod pióra Alex Kava. Ci co znają powieści tej autorki wiedzą, że warto po nie sięgnąć, a ci co jeszcze o tym nie wiedzą mają okazję się przekonać. Ja w każdym bądź razie polecam wszystkim zainteresowanym, którzy nie chcą się ani na chwilę nudzić przy lekturze.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
  


3 komentarze:

  1. Polecę swojej koleżance... ona lubi takie książki ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo cenię Alex Kavę i jej powieści. Niestety, "Dotyk zła" był jedną z najsłabszych książek, oczywiście według mnie.

    OdpowiedzUsuń