21 maja 2012

[1] Bale maturalne z piekła

Witam na moim blogu. Jak sami zaraz zauważycie blog poświęcony jest książką. No to zapraszam do recenzji.Bale maturalne z piekła, Amber; Warszawa 2010; tłumacz: Agnieszka Kabala, Agata Kowalczyk; tytuł orginału: "Prom Nights From Hell"

Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach... Ich wybranki przeżyją tragiczną miłość w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

Książka jest dosyć nietypowa, bo składa się z pięciu różnych powieści, a każdą z nich jest inna autorka.
Pierwsza to powieść Stephanie Meyer "Piekło na ziemi". Jest to mroczne opowiadanie przeniknięte tajemnicą i miłością paranormalny świat, który zafascynował fanów "Zmierzchu".
Drugą autorką jest Meg Cabot, która ukazuje historię dziewczyny i uwodzicielskiego wapmira w powieści "Córka likwidatora".
"Madison Avery i żniwiarz ciemności" to opowiadanie Kim Harrison, gdzie stworzyła postać 17-latki w świecie mrocznych aniołów.
Kolejne opowiadanie "Bukiecik" stworzyła Lauren Myracle i tutaj mamy do czynienia z Madame Zanzibar u której bohaterowie znajdują bukiecik, który spełnia 3 życzenia.
W ostatnim opowiadaniu Michele'a Jaffe "Superdziewczyny nie płaczą" poznajemy dziewczynę o tajemniczych zdolnościach, która stara się ochronić Sibby - dziewczynę, która najchętniej nie robiła by nic poza całowaniem chłopaków.

W każdym opowiadaniu historia splata się z balem maturalnym i mamy do czynienia z istotami, które nie są normalnymi ludźmi. Jest to połączenie romantyzmu z horrorem bowiem któraś z dziewczyn wzdycha do jakiegoś chłopaka, który na ogół jest niebezpieczny i czasami niewiele brakuje, aby doszło do śmierci.

Książka przeszła moje oczekiwania. Te historie są niesamowite i zastanawiam się czy nie zacząć czytać całych tych powieści. W pełni polecam fanom "Zmierzchu" oraz wszystkim lubiącym horrory i romansidła albo jedno z tych dwóch.


Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz