30 maja 2012

[26] Niewierna żonaAutor: James Grippando
Tytuł: Niewierna żona
Tytuł orginału: Lying with strangers
Przełożyła: Krystyna Chmiel
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2007
Liczba stron: 381

Fragment książki:
" Nie zareagowała od razu. Rudy zawsze zakładał, że "doktorka" wie, kto zepchnął j z jezdni, ale zwłoka w odpowiedzi mogła świadczyć, że niepotrzebnie się wygadał.
- Jeszcze tam jesteś? - napisał.
- przestraszyłeś mnie.
Przymknął oczy, aby zapanować nad wzbierającym gniewem.
- Przepraszam, ale wtedy nie dałem ci utonąć. Następnym razem też ci nie dam, pod warunkiem, że będziesz robiła to, co ci powiem.
- a co chciałbyś, żebym zrobiła?
- Udowodnij, że następnym razem też zasłużysz na ratunek.
- jak mam to zrobić?
- Wiesz, jak.
W rozmowie znowu nastąpiła przerwa, podczas której serce waliło mu jak młotem.
- chciałabym to widzieć.
- A co konkretnie chciałabyś zobaczyć?
- jak klęczysz nade mną, górujesz nade mną, taki duży...
Na jego wargi wypełzł krzywy uśmiech. Jedna rękę wsadził sobie do majtek, a druga wypisywał:
- mów dalej, mała, mów. ty wiesz co ja lubię."


Książka sensacyjna, a zarazem kryminalna w której świat wirtualny w pewnym momencie zlewa się z rzeczywistością.

Życie pediatry z Bostonu, pięknej Peyton Shields, od pewnego czasu jest pełne bolesnych i zagadkowych zdarzeń - mąż ją zdradza, ona sama czuje się obserwowana, cudem przeżywa wypadek samochodowy, tracąc jednak dziecko. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie z jej otoczenia. Jednocześnie w internecie kobieta o pseudonimie "doktorka" prowadzi niebezpieczną grę z nieznajomym, rozpalając jego zmysły.
Peyton to kobieta mająca męża, która nagle czuje się obserwowana, zostaje pozwana do sądu, giną jej rzeczy z mieszkania , a nawet znajduje w kopercie ludzkie włosy, które należą do kolejnej ofiary. Jakby tego było mało to jeszcze ma miejsce wypadek samochodowy, gdzie pewien mężczyzna rzekomo wrzuca ja do wody, a następnie ja wyjmuje i zostawia. Kobieta z każdym dniem coraz bardziej się boi. Wszystkie te dziwne sytuacje prowadzą do tego, że córka chce poznać tajemnicę rodziców, która w końcu wychodzi na jaw. Peyton nie może uwierzyć, że rodzice mogli ją oszukiwać. Do tego jej matka...

"Niewierna żona" to opis życia w ciągłej gonitwie myśli i strachu, tajemnicze okoliczności, a także cyberseks w internecie. Jak skończy się owa pikantna fabuła? Czy Peyton razem z jej mężem wyjdą z tego cało? A co się stanie z doktorką i jej nieznajomym?

Książka inna niż poprzednie opowiadająca o wydarzeniach tragicznych, które w dziwny sposób łączą się w jedną całość. I dodatkowo niewierność żony i męża.

Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz