30 maja 2012

[30] Czterdzieści żab, jeden królewiczAutor: Nathalie Fields
Tytuł: Czterdzieści żab, jeden królewicz
Tytuł orginału: Forty frogs, one prince
Przełożyła: Marta Dobecka
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2009
Liczba stron: 124

Fragment książki:
"Stali przytuleni i mówili prawie szeptem. Po chwili Dustin odsunął ją lekko od siebie.
- A ten twój królewicz? - zapytał nieco głośniej.
- Nie chcę królewicza, chcę ciebie, takiego, jaki jesteś. Po co mi jakiś cholerny królewicz?!
Znów się pocałowali, ale Geena gwałtownie przerwała pocałunek."

Tak wiem. To kolejna książka z tej samej serii co ostatnia. Tym razem mogę Was zapewnić, że następna nie będzie z tej serii :) Z kolei te opowiadanie jest jeszcze inne niż przeważnie ma to miejsce, ale i tak jest dobre.

Geena - dziewczyna niewierząca w horoskopy ani w miłość od pierwszego spojrzenia. Za namową swojej przyjaciółki, która ma całkowicie odmienne zdanie na te sprawy odwiedza wróżkę Esmeraldę. Ta wizyta jeszcze bardziej wpaja jej myśl, że wróżki są głupie, lecą na kasę i wymyślają jakieś niestworzone historie, w które jednak ktoś wierzy. Po szkole zaczynają chodzić plotki, że Esmeralda jest niesamowita i jakby tego było mało jej wróżby zaczynają się sprawdzać. W związku z tym Geena ma mnóstwo wątpliwości, które w końcu doprowadzają ją do tego, że postanawia sprawdzić czy jej przepowiednia również się spełni. Tylko niestety dziewczyna najpierw robi, a dopiero później zacznie się zastanawiać nad konsekwencjami swoich czynów.

Powiedziałabym, że opowieść jest nieco śmieszna, bo to jak bohaterka realizuje swoją przepowiednię jest naprawdę warte poświęcenia. Dlaczego? Bo nie zdaje sobie sprawy z tego, że ludzie w szkole zaczną ją postrzegać całkowicie inaczej, a właściwie znacznie gorzej niż do tej pory. Czy Geena sobie poradzi? I czy jej przepowiednia również się spełni? Tego właśnie dowiecie się czytając "Czterdzieści żab, jeden królewicz".

Według mnie książka pokazuje przyjaźń dwóch odmiennych przyjaciółek, bo każda z nich ma odmienne zdanie między innymi na temat horoskopów i wróżek, a mimo tego dogadują się i żyją w pozytywnych stosunkach co mnie bardzo zaskoczyło. W końcu kto kumpluje się z koleżanką, która ma całkowicie inne zdanie na najważniejszy temat w szkole? No, ale minus jest zresztą taki sam to znaczy kończy się podobne jak poprzednia zrecenzowana książka jak i inne z tej serii.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz