30 maja 2012

[37] Namiętność sukubaAutor: Richelle Mead
Tytuł: Namiętność sukuba
Tytuł orginału: Succubus heat
Przełożyła: Joanna Lipińska
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2010
Liczba stron: 334

Fragmenty książki:
"Jego pseudomoralność dała mi niezłego kopa energii życiowej, a biorąc pod uwagę,że seks był chyba najbardziej produktywnym zajęciem w jego gabinecie, można by powiedzieć, że zrobiłam dobry uczynek."
"Seth był dobrą duszą, spokojną i niezmiernie życzliwą. Sprawił, że zaczęłam wierzyć w zwycięstwo dobra nad złem, że na przykład jest jakaś szansa dla takiego sukuba jak ja. Myślałam, że jestem w Secie zakochana... Nie, byłam w Secie zakochana. Nawet ja musiałam to przyznać."
"I tak upłynęła nam reszta lunchu, a temat robienia loda był jednym z najdelikatniejszych, jakie poruszyłyśmy."
"Dominacja i siła, możliwość zadawania bólu, gdy tego chciał,zawsze go kręciła, a ja już się przyzwyczaiłam do tej gry."
"Jak opisać seks z Sethem? To trudne. Zupełnie inny niż moje wszystkie doświadczenia jako sukuba. Gdzieś tam, z tyłu głowy przypominał mi moje małżeństwo, kiedy jeszcze ja i mój mąż byliśmy szczęśliwi. Później nigdy nie było tak pięknie aż do teraz. Każdy ruch i dotyk Setha był jak marzenie, jak skarb."
"Miłość to zbyt ważna sprawa, żeby jej sobie w życiu żałować."
"Jednak nieszczęściem dobrego kłamcy jest to, że choć inni wierzą w jego słowa, on sam nie potrafi."

"Namiętność sukuba" to druga część dalszych losów Georginy - sukuba, który przybiera postać nieziemsko pięknych kobiet.
Ostatnio Georgina jest bardzo złym sukubem, gdyż według szefa opuściła się w pracy. Prawdopodobnie skutkiem owej zmiany jest zerwanie z Sethem - jej śmiertelnym chłopakiem. W tym wypadku arcydemon Jerome postanawia wysłać ją do Vancouver. Sukub ze złamanym sercem ma depresję, a w dodatku Jerome nagle znika bez śladu przez co Georgina traci swoją moc i przy okazji z tego korzysta, uprawiając seks z Sethem. Dziewczyna wreszcie kocha się z tym jedynym, ale zdaje sobie sprawę,że gdy tylko jej moc powróci to wszystko wróci do normy i zostaną jej tylko wspomnienia.
Georgina musi zmierzyć się z przeciwnościami losu. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć Jeroma chociaż wie, że wtedy już na zawsze straci Setha. Jednak godzi się z tym losem, ale nie zdaje sobie sprawy, że przez nią dusza Setha nie jest już bez grzechu. Sethem targają wyrzuty sumienia, gdyż razem z Georginą zdradził swoją śmiertelną dziewczynę - Maddie. Na szczęście wszystko kończy się szczęśliwie tyle, że Georgina niekoniecznie jest zadowolona.
Książka pisana w stylu pamiętnika, w którym sukub opisuje swoje życie."Namiętność sukuba" składa się z 27 rozdziałów, w których Georgina zmaga się z Armią Ciemności, demonami i swoim zranionym sercem.
Kolejna powieść dla fanów czarnych charakterów. Godna uwagi i pomimo niekoniecznie dobrej końcówki książka jest fantastyczna i z niecierpliwością mam zamiar zabrać się jak najszybciej do trzeciej części losów Georginy.


Jakieś pytania?


Pozdrawiam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz