11 czerwca 2012

[104] Detektyw i dziewczynaAutorka: Julie Miller
Tytuł: Detektyw i dziewczyna
Tytuł oryginału: Beauty and the Badge
Przełożyła: Melania Gruszczyńska
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Mira Harlequin
Liczba stron: 218

Fragmenty książki:
"Jej kobiecy zapach, kusząca mieszanina ostrości i słodyczy, wypełniał teraz wnętrze SUV-a, budząc niechciane wspomnienia."
"Czy to ze względu na jego amatorszczyznę, czy też zły wybór pory, mężczyzna nie zdołał ukraść nic poza jej spokojem umysłu."
"Mam wrażenie, że świat wymyka mi się spod kontroli. Nie mogę uchwycić niczego, co ma sens."
"Nie zamierzał się przyznać przed nikim, nawet zaufanym kumplem, że znowu kobieta odciąga go od skrupulatnego wykonywania obowiązków."

Podobno najbezpieczniej jest zawsze w domu jednak czasami to nie jest prawda. W końcu, gdy ktoś na nas napada w naszym własnym domu to jak możemy czuć się bezpiecznie? Jest to raczej niemożliwe skoro mamy do czynienia z zagrożeniem własnego życia. To właśnie przeżywa Elizabeth z książki Julie Miller "Detektyw i dziewczyna".

Elizabeth pracuje w firmie farmaceutycznej i pewnego grudniowego dnia wracając do domu marzy o tym, aby jak najszybciej znaleźć się w miejscu najbardziej dla niej bezpiecznym. Jednak kobieta zostaje napadnięta. Nie wie co ze sobą zrobić więc szuka pomocy u nowego sąsiada Kevina, który jest doświadczonym policjantem. Kevin zajmuje się sprawą napadnięcia na Elizabeth jednak do końca nie wiadomo kto za tym stoi. Jednak wszystko zaczyna wychodzić na światło dzienne, gdy umiera pracownik firmy, w której pracuje Elizabeth.

Kevin z powyższej książki to osoba o trudnym charakterze, która nie ma zamiaru za bardzo ufać ludziom, od kiedy jedna kobieta zaczęła go wykorzystywać. To głównie z tego powodu mężczyzna się przeprowadza i spotykając Elizabeth ma przeczucie, że ta dziewczyna również chce go wykorzystać. Jednak jak jest naprawdę? Natomiast Elizabeth to osoba, która mieszka sama w domu, pracuje i wszystko ma w jak najlepszym porządku, oczywiście tylko do czasu napaści na nią samą, w jej własnym domu.

Julie Miller stworzyła cudowny, aczkolwiek szybki kryminał, w którym nie brakuje wątku miłosnego. Jak na książkę trzymającą cały czas w napięciu nie jest zbyt długa, ale mimo to i tak jest świetna. Bohaterowie zostali wykreowani jak najbardziej szczegółowo, dzięki czemu wiemy kto i jak stąpa po ziemi co tylko dodaje smaku tej świetnej i miłej lekturze.

Od samego początku wiedziałam, że książka będzie świetna i prawdę mówiąc to w ogóle się nie pomyliłam. Świetna akcja, trzymająca w napięciu do samego końca, a także wątek miłosny i nieznany sprawca napadu na Elizabeth. Po prostu czego chcieć więcej? Nic tylko brać się do czytania.

"Detektyw i dziewczyna" to książka co prawda tylko na jeden wieczór, ale wydaje mi się, że naprawdę warto go poświęcić dla tej lektury, gdyż jest godna uwagi i przy niej po prostu nie da się nudzić.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz