12 czerwca 2012

[121] DogrywkaAutorka: Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska
Tytuł: Dogrywka
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2009
Wydawnictwo: Nowy Świat
Liczba stron: 295

Fragmenty książki:
"I tak szara koperta z naderwanym rogiem trafiła na samo dno, a spokój Beaty nie został naruszony."
"Jednocześnie samopoczucie zmieniało się jej jak w kalejdoskopie, trochę pochlipywała, trochę uśmiechała pocieszająco do swojego odbicia w lusterku - bardzo męcząca huśtawka"
"Zbliżał się właśnie do ostatniego domu w trzecim etapie, kiedy coś zauważył. W środku budynku coś leżało."

    "Dogrywka" to kolejna część przygód Moniki i Beaty, które po raz kolejny zmierzą się z dziwnymi sytuacjami i być może dowiedzą się kto, gdzie i jak.   
 
    Beata ma wszystko: kochającego męża Andrzeja, z którym jest szczęśliwa, synka, a także Monikę, jej najlepszą przyjaciółkę, która pomaga jej we wszystkim. Jednak nie zawsze jest tak jakby się wydawało. Beata przypuszcza, że Andrzej ją zdradza, ale nie chce mu robić wyrzutów bez dowodów, dlatego też z pomocą po raz kolejny przychodzi jej przyjaciółka. Jakby tego było mało w pracy też nie jest najlepiej, gdyż na budowie został zabity pewnien mężczyzna, a co dziwniejsze od tego czasu Zbyszek, pracownik Beaty, ukrywa się przed wszystkimi. Monika natomiast wiedzie szalone życie z nowym chłopakiem, który jest od niej młodszy. Ale jak potoczą się wszystkie wątki? Tego dowiemy się właśnie czytając "Dogrywkę".

    Jak wiadomo Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska słyną z tego, że pomimo, iż książka jest kryminałem to nie brakuje jej dobrego humoru i dziwnych zachowań niektórych bohaterów przez co książka jest fascynującą lekturą, w której każdy znajdzie coś dla siebie co pozwoli mu sie zaznajomić z głównymi bohaterkami powieści. Autorki piszą tak, aby każdy niezależnie od wieku mógł zrozumieć to, co chcą przekazać na kartkach papieru. Dodatkowo nie brakuje tutaj zwrotów akcji, które w książce występują na porządku dziennym. Jak widać można wymieniać niemalże w nieskończoność zalety autorek, a także fabuły przez nie stworzonej.

    Jeśli chodzi o okładkę książki "Dogrywka" to na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z książką. Widzimy lornetkę, która ukazuje chmury oraz nogi jakiejś kobiety, które nie do końca da sie przypasować do fabuły. Aczkolwiek lornetka jest tutaj zagadką, a co najważniejsze w książce występuje chociaż nie jest to jedna z tych ważnych rzeczy, które można tutaj znaleźć.

    Można stwierdzić, że ta książka napewno jest kryminałem, aczkolwiek nie jest zwykłym kryminałem, gdyż poza tym nie brakuje tutaj dowcipu, a także lamentów w stylu złamał mi się paznokieć więc pomóżcie. Jest to napewno książka, z którą można miło spędzić czas i na chwilę oderwać się od rzeczywistości, a przenieść w świat, który jest zawirowany, ale zarazem normalny, który może występować obok nas. Dlatego też, wydaje mi się, że książka jak najbardziej przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi lubiącemu czytać, a jeśli nie to zdecydowanej większości.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Nowy Świat, za co serdecznie dziękuję.***

Tak więc witam Was na moim nowym blogu. Jak wiadomo na razie uporałam się z przeniesieniem wszystkich recenzji  z poprzedniego bloga chociaż ten blog nie jest jeszcze do końca gotowy już Wam go oddaję z wielką przyjemnością w Wasze ręce i mam nadzieję, że będziecie go odwiedzać tak chętnie jak tamten poprzedni. Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania :)


3 komentarze:

 1. Fajnie, że się przeniosłaś :)

  książka wydaje się być ciekawa, dlatego chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz więcej osób przenosi się na blogspot ;)
  Książka mimo wszystko mnie nie zainteresował, ale mogę polecić koleżance, która uwielbia ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tych autorek "Zielony trabant" bardzo,ale to bardzo mi się podobał, z chęcią przeczytam pozostałe książki:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń