1 czerwca 2012

[50] Demony na smyczyAutor: Anna Onichimowska
Tytuł: Demony na smyczy
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2010
Liczba stron: 190

Fragmenty książki:
"Motywacja dążenia do perfekcji nie jest jeszcze dla niej samej zupełnie jasna, chociaż dziewczyna czuje, że ta umiejętność może się okazać bezcenna. Aby nie być skazaną na jedną, do złudzenia tę samą, twarz."
"Kometa jest zalogowana na kilku portalach randkowych i towarzyskich. Czasami ma lat szesnaście, czasami trzydzieści, miewa dzieci i mężów, bywa studentką anglistyki, aktorką po szkole teatralnej, właścicielką butiku albo agencji reklamowej."
"Bo jest bezmyślną, bezduszną istotą bez serca. Dla której nie liczy się nic innego oprócz czubka własnego nosa. Bezwzględną egocentryczką, odpowiedział sobie wtedy w duchu."
"Wygląda na to, że wszystkie wątki mają szansę na happy end... Jacek przytulił Kometę mocno, tak jak trzeba po długiej rozłące."

"Demony na smyczy" to trzecie część przygód Komety, Jacka i jego rodziny. W poprzednich książkach mieliśmy do czynienia z narkotykami i sektą, a tutaj dominują internet i portale społecznościowe.

Kometa studiuje makijaż, a Jacek psychologię. Mama Jacka wraz z Kometą zerwały z sektą i Grażyna przenosi się do nowego mieszkania oraz nowej pracy związanej ze współpracą autorów książek. Kamil ma dziewczynę, która jest cholernie zazdrosna o jego byłą żonę co nie kończy się najlepiej. Dodatkowo Kometa tym razem nie kolekcjonuje kluczy tylko twarze ludzi. Pewnego dnia postanawia poszukać swojej koleżance - Hance - chłopaka przez internet co kończy się nie za ciekawie.

Anna Onichimowska to wspaniała autorka, która po raz kolejny pokazała dwie twarze Komety. Jedna udająca grzeczną dziewczynkę - Ala - oraz druga kolekcjonująca ludzi i wpakowująca się w kłopoty - Kometa. Po mimo tego, że powieść jest dosyć krótka autorka pokazała wiele ciekawych wątków oraz zaskoczyła niesamowitą i wprost zadziwiającą zmianą akcji. Pokazała co może się stać, gdy zetkniemy się ze złą osobą w internecie.

Książkę szybko i miło się czyta. Czytelnik jest zaciekawiony i zafascynowany, gdyż nie wie co się w danej chwili wydarzy. W końcu kto by pomyślał, że Grażyna pozna autora książki, który się w niej zadurzy. Dodatkowo podoba mi się, że na początkowych rozdziałach możemy się dowiedzieć co każdy z bohaterów robi obecnie przez co przypominamy sobie poprzednie wątki bohaterów.

Ja jak najbardziej dalej uwielbiam autorkę książki oraz jej powieści o Jacku i Komecie, bo po mimo niby zwykłych rzeczy jak narkotyki, sekta czy internet pokazuje co mogłoby się stać gdyby. Polecam każdemu kto byłby zainteresowany i myślę, że takich osób będzie sporo.


Pozdrawiam.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz