10 czerwca 2012

[90] Hojny opiekunAutor: Mary Brendan
Tytuł: Hojny opiekun
Tytuł oryginału: A Practical Mistress
Przełożyła: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2007
Wydawnictwo: Harlequin Mira
Liczba stron: 282

Najbardziej jest nam smutno i źle, gdy ktoś z naszej rodziny się od nas odsuwa i w ogóle nam nie pomaga. Tym bardziej jeśli dana osoba miała się nami opiekować, a tymczasem musimy liczyć tylko na siebie. Dodatkowo nie pracujemy no i w domu jest zimno, a jedzenia również nie ma za wiele. "Hojny opiekun" to książka o dwóch siostrach i bracie, który zostawił swoje siostry na pastwę losu.

Gdy umiera ojciec Kingstonów na najstarszego brata spada obowiązek opiekowania się siostrami. Po śmierci ojca brat zmienia się nie do poznania, a to wszystko za sprawą jego rozrzutnej żony, która wydaje pieniądze należące do Helen i Charlotte. Dziewczyny już nie radzą sobie z nędzą i tak paskudnym życiem, dlatego też Helen postanawia poszukać sobie hojnego opiekuna i akurat wtedy do jej drzwi puka Lord Jason Hunter - były przyjaciel rodziny. Jason postanawia pomóc damie, w której kiedyś się podkochiwał. Jednak czy wszystko się uda czy George - brat Helen i Charlotte - znowu coś wymyśli, aby siostry nie dostały tego o czym marzą?

Jak na romans historyczny możemy się spodziewać, że znajdziemy tutaj wątek miłosny, ale także człowieka, który stara się wszystko popsuć swojej siostrze. Jakby tego było mało jego żona wydaje pieniądze na ubrania i lepi się do każdego mężczyzny. Natomiast z powodu brata Helen jest obgadywana przez najdostojniejszych ludzi, a Charlotte nie może poślubić mężczyzny, którego kocha, gdyż jak twierdzi jej brat owy mężczyzna nie będzie w stanie zapewnić jej hojnego życia.

Mary Brendan stworzyła niebywale pasjonującą i ciekawą książkę, w której obok wątku miłosnego znajdujemy również niemałe problemy rodzinne. Czytając mamy wstręt do George'a, który w paskudny sposób traktuje swoje siostry i dodatkowo zabiera im wszystkie pieniądze, które formalnie należą do sióstr.

Śmiało mogę stwierdzić, że jest to książka naprawdę godna uwagi chociażby na multum wątków, które się przewijają od początku do końca, a także ze względu na odkrywane w swoim czasie tajemnice. Autorka napisała bardzo lekką i niesamowitą książkę, w której doskonale pokazała emocje bohaterów.

Okładka książki nie jest zła i pokazuje jedną ze scen książki, aczkolwiek wydaje mi się, że mogłaby być lepsza. Natomiast tytuł jest doskonały i dotyczy książki.

"Hojny opiekun" to książka o nieciekawym życiu i zmienianiu swoich przyzwyczajeń, dlatego też pragnę ją polecić, gdyż warto ją przeczytać. No i dodatkowo porusza nasze serce.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz