10 czerwca 2012

[96] Obudzić szczęścieAutorka: Susan Wiggs
Tytuł: Obudzić szczęście
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Mira Harlequin
Liczba stron: 443

Fragmenty książki:
"Pragnęła dziecka i z każdym miesiącem pragnienie przybierało na sile."
"Jeśli człowiek próbuje uszczęśliwić innych, często spycha na bok swoje własne potrzeby."
:"Nigdy nie myślała, że przyjdzie jej zaczynać życie od nowa. Po raz pierwszy była zależna wyłącznie od samej siebie."
"Dziecko to największe szczęście, jakie może człowieka spotkać."

Kiedy jest odpowiedni czas na miłość? Kiedy jest odpowiedni czas na zdradę? Niestety nie ma odpowiedniego czasu ani na miłość ani na zdradę. W końcu to nie ma żadnej różnicy. Skąd mamy wiedzieć kiedy należałoby zdradzić własnego chłopaka? Książka "Obudzić szczęście" to ni mniej ni więcej historia kobiety, która zostaje zdradzona przez męża, którego darzy szczęśliwym uczuciem.

Susan mieszka ze swoim mężem z dala od swojej rodziny. Pomogła mu przeżyć raka i pewnego dnia postanawia mu zrobić niespodziankę przyjeżdżając do jego pracy z pizzą. Wchodząc na górę zauważa swojego męża - Jacka ze swoją pracownicą. W tym momencie życie Susan diametralnie się zmienia. Kobieta odchodzi od swojego męża i przeprowadza się z powrotem do rodziny gdzie poznaje Aurorę - córkę Willa Bonnera, który jest jej byłym kolegą ze szkoły. Dziewczynka tak jak Susan interesuje się rysowaniem przez co te dwie dziewczyny zaczyna łączyć przyjaźń.

Nie jest to wszystko czego dowiadujemy się w tej książce. Nie mam zamiaru zdradzać wszystkich szczegółów, aczkolwiek jest to piękna, wzruszająca i naprawdę ciekawa historia kobiety po przejściach, która w końcu znajduje prawdziwą miłość i wreszcie ma swoje zdanie na dany temat i nie robi tego co każą jej inni.

Susan Wiggs stworzyła przejmującą historię o ciekawej tematyce i dodatkowo połączyła kilka wątków w bardzo ciekawy sposób, co nadaje książce uroku. Mamy tutaj do czynienia z miłością, zdradą, przyjaźnią, a także ratowaniem życia innych ludzi czy z rezygnowaniem z marzeń. Autorka wykreowała godnych podziwu bohaterów, którzy jeszcze bardziej przyciągają do tego, aby przeczytać książkę i poznać główną bohaterkę oraz jej problemy, a także radość i szczęście.

Mnie autorka wprost zauroczyła przejmującą historią właściwie o normalnej rzeczywistości, z którą zmaga się Susan. Dla mnie ta książka jest świetna. Pokazuje większość ludzkich uczuć, a także pokazuje, że nieważne jak najgorszy moment w naszym życiu nadejdzie to i tak zawsze możemy z tego jakoś wyjść i zacząć od nowa.

No i tutaj zaczynają się schody. Początkowo patrząc na okładkę nie spodziewałam się niczego szczególnego co jest dowodem na to, że nie należy książki oceniać po okładce. Jednak tytuł jest w sam raz pasujący do treści za co duży plus.

"Obudzić szczęście" to wzruszająca historia pełna dobrych i złych chwil, a także strachu i zwątpienia. Ja oczywiście polecam. Książka o normalnym życiu napisana w przecudowny sposób.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz