11 czerwca 2012

[99] Carrie w wielkim mieścieAutorka: Candane Bushnell
Tytuł: Carrie w wielkim mieście
Tytuł oryginału: Summer and the City
Przełożyła: Anna Gralak
Rok i miejsce wydania: Kraków 2011
Wydawnictwo: Znak emoticon
Liczba stron: 356

Fragmenty książki:
"Różni ludzie podchodzą, żeby wymienić z nim uprzejmości, a urywki rozmów wirują wokół mojej głowy jak puszyste nasiona dmuchawca."
"Zupełnie jak w książkach poświęconych kontroli umysłu: wyobraź sobie to, czego chcesz, a samo do ciebie przyjdzie."
"Wygląda tak jakby lubiła, ale uwierz mi, udaje. Tak samo jak każda inna cholerna kobieta na tej planecie."
"W annałach randkowania dostanie kosza z powodu wadliwych jajowodów, musi zajmować miejsce gdzieś obok... Hmm, sami wymyślcie gdzie."

Nowy Jork przyciąga ludzi nie tylko w świecie fantastycznym, ale także w realnym. W końcu wielu z nas chciałoby znaleźć się w tym mieście i zacząć całkowicie inne życie. Taką szansę otrzymała tytułowa bohaterka książki "Carrie w wielkim mieście", która nie wiadomo jak sobie z tym wszystkim poradzi.

Carrie trafia do Nowego Jorku z powodu swoich marzeń dotyczących jej kariery jako pisarki. Już pierwszego dnia obraca się wokół znanych i szanowanych osób, które tak właściwie jakby spojrzeć na nie z bliska wcale nie są takie fantastyczne jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że dziewczyna trafia tutaj z małego miasteczka przez co jest jej jeszcze trudniej, aby dostać się w kręgi sławnych ludzi, ale jakimś cudem udaje jej się to za pierwszym razem. W książce obserwujemy Carrie, która chodzi na imprezy, poznaje chłopaka, a także nawiązuje pierwsze przyjaźnie w Nowym Jorku co nie powiem czasami wywołuje uśmiech na twarzach czytelników (przynajmniej tak było w moim przypadku).

Jak się okazuje Nowy Jork to nie tylko miasto pełne radości, ludzi i imprez. To właśnie tutaj zdarzają się czasami wypadki. Wystarczy zauroczenie do nauczyciela, a nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechać z powrotem do domu. Znajdujemy tutaj dużo różnych, dziwnych, ale także śmiesznych momentów, w których Carrie i jej znajomi się znajdują.

Candace Bushnell stworzyła pełną humoru i mnóstwa zwrotów akcji książkę, w której mamy do czynienia tak właściwie z młodą dziewczyną z marzeniami dotyczącymi pisarstwa. Po tym opisie można byłoby pomyśleć: co ta dziewczyna z marzeniami wnosi do książki, że wszyscy ją wychwalają? Prawdę mówiąc to jest naprawdę szokujące. Niby zwykła młodzieżówka, a czyta się ją całkowicie inaczej. Prosty język, styl i mnóstwo śmiechu to jest to, co powinno zainteresować każdego.

Jak już wspominałam wcześniej naprawdę spodziewałam się czegoś gorszego i cieszę się, że spotkało mnie tak miłe zaskoczenie, gdyż ta książka jest wbrew pozorom fantastyczna. Może za dużo owa książka do naszego życia nie wnosi, ale wydaje mi się, że raczej warto ją przeczytać chociażby dla poprawy swojego nastroju, a to w końcu zawsze się przyda.

"Carrie w wielkim mieście" to książka stworzona z ogromnym poczuciem humoru, poprawiająca nastrój każdemu kto tego potrzebuje. Wydaje mi się, że nie muszę już niczego mówić. Po prostu zapraszam do lektury.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od wydawnictwa Znak emoticon, za co serdecznie dziękuję.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz