11 czerwca 2012

[100] Zabójczy spadek uczuć
Autorka: Katarzyna Gacek & Agnieszka Szczepańska
Tytuł: Zabójczy spadek uczuć
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2008
Wydawnictwo: Nowy Świat
Liczba stron: 301

Fragmenty książki:
"Właściwie nie czuła rozpaczy ani smutku, tylko okropne, wszechogarniające zmęczenie. I gdzieś m dnie żołądka wzbierającą gorycz."
"Tylko, że to oznaczało prowadzenie z nim jakiejś gry, a nie wiadomo, czy dałaby radę."

Ludzie lubią udawać często kogoś kim nie są. Jednak nikt tak do końca nie wie co kryje się i jaki naprawdę jest ktoś kto dla nas wydaje się ważny. Skąd pewność, że na pewno nas nie wykorzysta? Z takimi myślami Monika musi sobie poradzić, gdy jej najlepsza przyjaciółka Beata chce poślubić Pawła, który według niej skrywa jakąś mroczną tajemnicę.

Beata i Paweł to narzeczeni. Paweł pracuje w dużej firmie, a Beata siedzi w domu i jeździ do Czerwińska, gdzie posiada swój dom rodzinny, w którym się wychowywała. Beata posiada sentyment do tego domu i za nic w świecie nie chce go sprzedać chociaż namawiają ją do tego jej brat oraz narzeczony. Jednak czasami dzieją się dziwne rzeczy. Pewnego dnia ktoś rozwala szybę w oknie rzucając cegłę do domu Beaty. Dziewczyna jest przerażona. Na szczęście wszystkim zajmuje się jej nowy kolega - Andrzej, który jest weterynarzem i prawdę mówiąc jest wprost oczarowany Beatą.

Monika natomiast ciągle próbuje Beacie pokazać, że Paweł to zły człowiek, jednak Beata jest zbyt w niego zapatrzona, aby w to wierzyć więc Monika postanawia sama zbadać całą sprawę. Dziewczyna bawi się w detektywa co prawdę mówiąc dobrze jej idzie, gdyż znajduje różne tajemnicze i dziwne poszlaki, które tylko utwierdzają ją w przekonaniu, że coś jest nie tak.

Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska stworzyły obraz pełen miłości, w którym jedna z osób wykorzystuje drugą. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z nieco tajemniczym i budzącym podejrzenia człowiekiem co sprawia, że książkę chce się czytać i zobaczyć jak to wszystko się wyjaśni. Autorki po prostu przedstawiły niby rzeczywisty świat, w którym coś czai się za rogiem.

Książkę przeczytałam przede wszystkim z powodu tytułu, gdyż jest przerażający i tajemniczy co podsyca nasze emocje i jak najprędzej chcemy się dowiedzieć o co tu właściwie chodzi. Prawdę mówiąc myślałam, że książka będzie gorzej napisana i fabuła jakoś nie do końca mnie przekona, ale jak widać mile się rozczarowałam.

"Zabójczy spadek uczuć" to książka o naiwności, dobrej grze i śledztwie, gdzie wszystko razem daje wspaniałą mieszankę wybuchową. Dlatego też polecam, gdyż jest to kryminał całkowicie inny od pozostałych, który po mimo tego jest naprawdę dobry.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Nowy Świat, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz