29 maja 2012

[21] Wiem, że mnie kochacieAutor: Cecily von Ziegesar
Tytuł: Wiem, że mnie kochacie
Tytuł orginału: You know you love me
Przełożyła: Alicja Marcinkowska
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2005
Liczba stron: 239

Fragment książki:
"Ostatnim razem, kiedy już mieli uprawiać seks, Nate wygadał się, że robił to z Sereną tamtego lata, przed jej wyjazdem. Po prostu uważał, że Blair powinna się najpierw dowiedzieć, że: a) nie jest to jego pierwszy raz, b) robił to z jej byłą najlepszą przyjaciółką. Oczywiście, kiedy się przyznał, Blair nie chciała już tego zrobić. Była wściekła."

Cecily von Ziegesar to amerykańska autorka powieści dla nastolatek. Książka "Wiem, że mnie kochacie. Plotkara 2" to jedna z 17 książek z serii Plotkara.

Jest to jak sama nazwa wskazuje druga część losów bogatych nastolatków z Nowego Jorku, którzy są przyjaciółmi i chodzą do bogatych i niesamowitych szkół, a nawet sypiają razem. Ta książka opowiada o rozterkach jakie zaszły między parami: Blair i Nate czy Dan i Vanessa oraz o niesamowitych i niespodziewanych zwrotach akcji dotyczących poszczególnych bohaterów oraz o rozmowach wstępnych do college'u. Mało tego, że nastolatkowie mają problemy to jeszcze mama jednej z cudownych bogatych dziewczyn postanawia wyjść za mąż po raz drugi tym razem za jakiegoś dziwaka, który mało tego ma syna, który postanawia razem z ojcem wprowadzić się do cudownej księżniczki.

"Wiem, że mnie kochacie." to książka erotyczna, miłosna, pełna intryg, oszustwa i nienawiści. Mówiąca o tym na co pozwalają rodzice bogatym nastolatkom i jakie one tak naprawdę są, bo chyba nie jest to normalne, żeby ukraść coś ze sklepu skoro ma się kartkę kredytowa?

Według mnie druga część serii "Plotkara" była tak samo powalająca i niesamowita jak część pierwsza. Polecam szczególnie tym, którzy lubią książki o brutalnym, a czasami prawie cudownym życiu, które tutaj dotyczy bogatych nastolatków.

Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz