30 maja 2012

[22] Cena miłościAutor: Lurlene McDaniel
Tytuł: Cena miłości
Tytuł orginału: Prey
Przełożyła: Lidia Rafa
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2008
Liczba stron: 156

Fragment książki:
"Nasze relacje są jak wolny taniec, którym można się delektować. Zbliżamy się do siebie, dotykamy, wycofujemy, kręcimy i balansujemy, ale nasze kroki prowadzą do jednego celu, którego tak wyczekuję."

Kolejna książka od Lurlene McDaniel, która przykuła moją uwagę. Owa historia jest fikcją, ale w rzeczywistości istnieją i takie przypadki.

Ryan rozpoczął naukę w liceum. Wolny czas spędza z najbliższą przyjaciółką Honey. Jednak w szkole pojawia się nowa i piękna nauczycielka historii Lori Settles, która zaczyna się interesować Ryanem. I o dziwo on też nie jest obojętny. Zaczynają się tajemnicze spotkania i miłe komplementy. Powoli rodzi się romans. Tymczasem owy Ryan jest rozdarty między dawnym życiem, a związkiem z cudowną nauczycielką. Rówieśnicy zaczynają coś podejrzewać. Czy dowiedzą się o romansie ucznia z nauczycielką?
"Cena miłości" to powieść opisująca sytuację w jakiej znajduje się uczeń godząc się na romans z nauczycielką. Bohater przeżywa rozterki i nie do końca jest pewien czego naprawdę chce. Jedyne co wie to to, że uwielbia Lori i całkowicie jej pożąda. Jednak czy jest to dobry wybór? Co wyniknie z zaistniałej sytuacji? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

Po przeczytaniu tej książki, aż trudno uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce w codziennym życiu i nie wiadomo czy nie są gdzieś koło nas. Z drugiej strony nauczycielki nie powinne romansować z uczniami. Przecież to jest chore. Jednak kobiety mają umocnioną pozycję, ponieważ mężczyźni czasami są do przesady napaleni i nic ich nie powstrzyma jeśli akurat w danym momencie myślą innym "mózgiem".

Według mnie jest to książka pokazująca jedną z historii jakie mogą się dziać w naszym otoczeniu i pokazuje jakie mogą być tego konsekwencję. Książkę szybko się czyta i bardzo wciąga czytelnika. Polecam tym co lubią historię, które mogą się wydarzyć w naszym życiu.

Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz