11 czerwca 2012

[106] Chciwość jest dobraAutor: Zbigniew Machowski
Tytuł: Chciwość jest dobra
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Nowy Świat
Liczba stron: 286

Fragmenty książki:
"I wtedy, w nocy zobaczył diabła."
"A może było to próżne wołanie o pomoc, krzyk rozpaczy, tęsknoty za utraconą wolnością, którą z własnej woli zamieniła na złotą moskiewską klatkę?"
"Ten kostyczny, groźny i sadystyczny człowiek trzymał bank żelazną ręką."
"Ale tak może myśleć tylko ten, kto nie ma pojęcia, na czym polega ta robota. I tylko ten, kto tego nie widział na własne oczy. Już samo przyglądanie się było męstwem - niewielu świeżaków wytrzymywało."

Czy Rosja przejmie złoża polskiego gazu? Jak to zrobić? Jak w ogóle zacząć to całe wielkie przedsięwzięcie? "Chciwość jest dobra" to książka autorstwa Zbigniewa Machowskiego, który opisuje wojnę niemalże wszystkich możliwych ludzi.

Kryzys finansowy i gospodarczy. W Polsce odkryto złoża gazu o czym dowiedziała się Rosja i chce go przejąć. Jednak nic nie jest zbyt proste, ponieważ nikt nie chce być uzależniony od Rosji więc zaczyna się wojna bankierów, hackerów i zwykłych ludzi.

W tej książce mamy do czynienia z różnymi bohaterami, którzy są bardzo różni jeśli chodzi o charakter. Każdy bohater został wykreowany od początku do końca co dodaje uroku lekturze.

Zbigniew Machowski dobrze orientuje się w temacie, który opisał. Stworzył świetny thriller, w którym nie brakuje akcji, bieganiny i wszystkiego co chcemy, aby znajdowało się w takiej książce.

Książkę przeczytałam, aczkolwiek bardzo się rozczarowałam, ponieważ nie umiałam się w niej połapać. Początkowo myślałam, że po kilku stronach w końcu załapie klimat i książka mi się spodoba jednak tak się nie stało.

"Chciwość jest dobra" to książka dla fanów kryzysów gospodarczych czy politycznych. Osobiście nie polecam, ale może komuś innemu się spodoba.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Nowy Świat, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz