11 czerwca 2012

[111] KolekcjonerAutorka: Alex Kava
Tytuł: Kolekcjoner
Tytuł oryginału: Damaged, A breath of hot air
Przełożyła: Katarzyna Ciążyńska
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Mora Harlequin
Liczba stron: 299

Fragmenty książki:
"Liz nie dostrzegła machających rozpaczliwie rąk ani nóg czy wyłaniających się z fal ludzkich głów. Jej zdaniem nie było tam nikogo, więc dalsza akcja nie miała sensu."
"Musiał się upewnić, czy ludzie są bezpieczni i gotowi na sztorm, to było o wiele pilniejsze niż jakieś ciało, które nie wiadomo jak długo było zamrożone."
"Nie było ucieczki, pozostało jedynie przygotować się na ten ciężki czas najlepiej, jak to tylko możliwe."

Alex Kava słynie z niebanalnych kryminałów, które w rzeczywistości właśnie takie są. Ja właśnie z tą książką zaczęłam przygodę z ciekawą fabułą jaką tworzy aktorka.

Floryda. Straż przybrzeżna wyławia pojemnik, w którym znajduje się coś bardzo dziwnego i przerażającego, a mianowicie starannie zawinięte części ciała. Precyzyjnie odcięcie, a dodatkowym faktem jest to, że prawdopodobnie to wszystko nie należy tylko i wyłącznie do jednej osoby. Z tą zagadką będzie musiała się zmierzyć Maggie O'Dell - specjalna agentka. Poza tym znad Kuby naciąga potężny huragan, który może zniszczyć dosłownie wszystko.

Spotykamy tutaj różnych ludzi np. mężczyznę, który ma swój własny zakład pogrzebowy i tajemniczego człowieka, który daje do przechowania w owym zakładzie lodówki, w którym nie wiadomo co trzyma. Spotykamy tutaj też kobietę pracującą w straży przybrzeżnej, która pomoże Maggie rozwikłać zagadkę. Podejrzanych jest mnóstwo, ale tylko jedna osoba stoi za tym wszystkim.

Alex Kava stworzyła mrożącą krew w żyłach, pełną różnych wątków niesamowitą historię, która jest po prostu fascynująca i przerażająca zarazem. Bohaterowie wykreowani w ciekawy sposób dzięki czemu każdy z bohaterów może stać się ulubieńcem czytelnika bez względu na swoją rolę w książce.

"Kolekcjoner" to książka świetnie napisana, wzbudzająca rozmaite uczucia, za każdym razem inne. Znajdziemy tutaj świetnych bohaterów, fabułę i w ogóle cała książka jest niesamowita. Dlatego też serdecznie polecam tym, których zachęciłam chociaż trochę do przeczytania tej książki.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz