11 czerwca 2012

[118] Rozdarte duszeAutorka: Elaine Coffman
Tytuł: Rozdarte dusze
Tytuł oryginału: The Italian
Przełożyła: Bożena Kucharuk
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Mira Harlequin
Liczba stron: 460

Fragmenty książki:
"Książę uchodził za mężczyznę przystojnego i mógł pochwalić się wszystkimi zaletami szlachetnie urodzonego: był starannie wykształcony, dysponował ogromnym majątkiem, miał dobre maniery i umiejętności dyplomatyczne."
"Nie zależało mu na władzy ani sławie, co czyniło go tym bardziej groźnym przeciwnikiem dla Austrii. Pragnął wolności i sprawiedliwości."
"W jednej chwili czuje się szczęśliwy, by w następnej wybuchnąć płaczem."
"Potrzebujemy ludzi, którzy nie boją się przelać krwi z miłości do kraju, za wolność do obcej tyranii."

Z Elaine Coffman spotkałam się po raz pierwszy czytając romans historyczny "Rozdrate dusze". Pomijając fakt, że za tym gatunkiem niemalże w ogóle nie przepadam to tym razem byłam wprost zauroczona historią Beatrice i Angela, którzy dopiero z biegiem czasu uświadamiają sobie swoje własne uczucia. Oczywiście książka nie jest tylko o miłości, ale również o walce o państwo, a także różnych konspiracjach jakie mają miejsce.

Beatrice to młoda angielka, która ma niesamowitą pasję do malarstwa i niemal od zawsze coś malowała. Z biegiem czasu dziewczyna chce się tym zająć nie tylko jako własnym hobby, ale również stworzyć z tego pracę. Początkowo przyjeżdża do swojej dalszej rodziny, aby namalować ich portrety i tak oto po kilku latach po raz kolejny widuje Angela, który zauważa w niej kobietę.

Jak można się domyślić miłość, a właściwie również pożądanie dwóch głównych bohaterów kwitnie. Jednak jak to już bywa zdażają się też przeszkody. Dla Angela i Beatrice jest to walka o państwo. To przez to kobieta znajdzie się w niebezpieczeństwie chociaż nic złego nie zrobi.

Elaine Coffman stworzyła inspirującą historię dwóch młodych ludzi, którzy darzą siebie uczuciem dodatkowo wplatając tutaj także losy Włoch, a także innych też ważnych ludzi występujących w książce. Autorka w niesamowity sposób wykreowała bohaterów, a także pokazała uczucia i te dobre i te złe.

"Rozdarte dusze" to historia naprawdę godna uwagi i nie należy sie przejmować tym, że są tutaj również fakty historyczne, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, że ja za takim gatunkiem nie przepadam to ta książka przypadła mi do gustu. Polecam ją każdemu kto byłby zainteresowany.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz