11 czerwca 2012

[119] PowołanieAutorka: P.C. Cast
Tytuł: Powołanie
Tytuł oryginału: Brighid’s Quest
Przełożył: Jan Piekarczyk
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Mira Harlequin
Liczba stron: 556

Fragmenty książki:
„Pewne rozdrażnienie w jego głosie nie zrobiło na Brighid żadnego wrażenia. Z własnego doświadczenia wiedziała, że złość jest częścią procesu dochodzenia do zdrowia.”
„Według Ciary, kiedy hybryda nie jest w stanie dłużej znosić bólu i opierać się swemu wewnętrznemu złu, rezygnuje z życia w przemocy i nienawiści, i wybiera samobójstwo.”
„Czuć było obecność Epony. Moc Bogini była potężna, namacalna i niezapomniana.”
„Nawet jeśli pożądanie było czymś więcej, niż tylko przelotną reakcją na niezwyczajne okoliczności, faktu to w niczym nie zmieniało.”

Biorąc pod uwagę fakt, że P.C. Cast pisząc wraz ze swoją córką serię o Zoey Redbird, która przechodzi przemianę w wampira można się spodziewać, że ta książka może będzie trochę inna, aczkolwiek i tutaj nie zabraknie niesamowitych postaci, które mają swoje moce. I tak oczywiście jest. Ktoś z was słyszał o Nowych Fomorianach posiadających skrzydła? Jeśli nie to zachęcam do przeczytania książki „Powołanie”, w której te dziwne istosty występują.

Brighid miała zostać Wielką Szamanką i przywódczynią centaurów. Jednak z powodu nienawiści do swojej matki dziewczyna chce oszukać swoje powołanie dlatego też dołącza do klanu MacCallana, w którym pełni funkcję Łowczyni i jest jej bardzo dobrze, gdyż po raz pierwszy odkąd pamięta czuje się tak choćby była w domu otoczonym miłością, a także każdy darzy tutaj każdego szacunkiem.

Głowa klanu MacCallana to najlepsza przyjaciółka Brighid, która powierza jej przeprowadzenie skrzydlatych istot do Partholonu. Tak oto poznajemy Nowych Fomorian, którzy są niesamowici. Co prawda zdradziłabym więcej na ich temat, aczkolwiek nie chcę psuć przyjemności z czytania lektury.

Podczas tej wyprawy leczy duszę Cuchulainna i odkrywa w sobie dziwne uczucia, o których nigdy wcześniej nie miała pojęcia. Brighid zmaga się z przeciwnościami losu, niebezpieczeństwem no i dodatkowo wraz ze swoim przyjacielem musi bezpiecznie doprowadzić Nowych Fomorian do Partholonu co wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.

P.C. Cast tym razem pokazała, że sama również może napisać świetną powieść, która może przyciągnąć czytelników, W książce nie brakuje zwrotów akcji, a fabuła jest bardzo ciekawa i tak właściwie nie wiadomo co i jak się potoczy po mimo różnych opcji. Postacie również zostały wykreowane tak, aby każda z nich mogła utkwić nam w pamięci, co jest bardzo ważne.

„Powołanie” to książka dla tych co lubią czytać o czymś niesamowitym i fantastycznym oraz dla tych, którzy chcą przeczytać coś innego z książek tej autorki.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz