1 czerwca 2012

[41] Po co mi chłopak?Autor: Katarzyna Majgier
Tytuł: Po co mi chłopak?
Rok i miejsce wydania: Łódź 2009
Liczba stron: 280

Fragment książki:
"Paula zainteresowała się chłopakami. To coś nowego. Dotychczas wystarczali jej Harry Potter i Severus Snape, ze wskazaniem na tego drugiego."
"Potem niektórzy zaczęli przechodzić jakieś okresy dojrzewania, czy coś, i pisać dziwne rzeczy o miłości (na ogół wielkiej, szalonej, do końca życia, a za tydzień - o takiej samej, ale do innej osoby), o śmierci (która może rozwiązać wszystkie problemy, jest piękna i ma lodowe palce, aksamitne szaty i inne pretensjonalne akcesoria) albo o wydarzeniach ze swojej wyobraźni."

Na początek kilka słów o autorce książki. Pani Katarzyna Majgier to pisarka, która pisze odkąd tylko pamięta. Książka "Po co mi chłopak?" to kolejna część przygód Anny - zakręconej nastolatki. Pierwsza część to "Trzynastka na karku", której nie czytałam, ale jest to pierwsza wydana książka tej autorki.

Ania powraca z wakacji i nie może się doczekać spotkania ze swoimi przyjaciółkami, które tak jak ona znalazły nowe zainteresowania. Jednak żadna z nich nie chce zrozumieć pasji drugiej przyjaciółki. Innymi słowy: "Paula chce mieć chłopaka i nie spocznie, póki takowego nie znajdzie. Lilianna czeka na Tego Jedynego, snując fantazje nie z tej epoki. Blondi twierdzi, że ona też czeka na Tego Jedynego (ale innego niż Lilianna), bo zwyczajni chłopcy już jej bokiem wyszli, ale specjalnie się od nich nie opędza. Nika na wakacjach zakochała się w Jarku i dostała od tego małpiego rozumu, co z czasem jej nie przechodzi, tylko się pogłębia. Nawet Kornelia, najbardziej wyrafinowana istota, jaką znam, zachowuje się kretyńsko, bo Jemioł Deformator rozstał się z Fryderyką Petronelą i teraz hasa luzem, jednakże nie zwracając większej uwagi na Kornelię." Natomiast Ania musi męczyć się ze słuchaniem tych cudownych opowieści i twierdzi, że jej chłopak jest niepotrzebny. W końcu do czego ma być przydatny?

"Po co mi chłopak?" to innymi słowy pamiętnik głównej bohaterki, Ani, która boryka się z problemami koleżanek na temat chłopaków oraz swoimi problemami, jakie robią jej rodzice. Jest to obraz świata oczami nastolatki, która patrzy na niego z pewnego dystansu. Ania po prostu nie może pojąć jak można tak głupieć z powodu chłopaków, którzy potrafią tylko wchodzić na głowę. Przez nich jej przyjaciółki kłócą się miedzy sobą, a podobno przyjaźń jest ważniejsza niż chłopak.

Katarzyna Majgier stworzyła coś co istnieje w naszym życiu, ale pokazała to w ciekawy sposób. Dziewczyny omawiają swoje sprawy wychodząc z koszem na śmieci na śmietnik i tam rozmawiają o wszystkim co może wyglądać naprawdę komicznie. W końcu kto normalny umawia się na śmietniku? Autorka pokazuje prawdziwe nastolatki, które po raz pierwszy zaczynają interesować się płcią przeciwną co strasznie ubarwia zwykłe życie koleżanek.

Wydaje mi się, że książka jest dobra chociaż nie polecam tym, którzy nie lubią dziecinnych książek, bo ta poniekąd do nich należy. Chociaż mnie zauroczyła, bo te wszystkie sytuacje były naprawdę bardzo komiczne. Tak naprawdę to książka na jeden wieczór na poprawienie humoru.

Jak dla mnie minusów nie ma. Po mimo dziecinnej fabuły dobrze się czyta i przy okazji poprawia humor. I pomyśleć, że niektóre takie nastolatki naprawdę istnieją. Może nie spotykają się w jakimś dziwnym miejscu, ale jednak.

Książka w sam raz dla tych, którzy chcą poznać jak wygląda życie nastolatek w sposób komiczny i zabawny. Oraz jakie pomysły przychodzą w tym wieku do głowy.Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz