1 czerwca 2012

[63] PalominoAutor: Danielle Steel
Tytuł: Palomino
Tytuł oryginału: Palomino
Przełożyła: Marta Kruczyńska
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 301

Fragmenty książki:
"Bo jesteśmy dla siebie nawzajem cudzoziemcami. Jestem obca dla nich i podejrzewam, że oni są w pewien sposób obcy dla mnie. Ja nie rozumiem ich dużo bardziej niż oni mnie."
"Teraz związał je jeszcze wspólny sekret, cierpienie kobiety, która pokochała kowboja i musiała żyć według niedorzecznych zasad regulujących stosunki na ranczu. Co więcej, kiedy Karolina o mały włos nie straciła ukochanego, głębiej zrozumiała ból Samanthy."
"Był jej najlepszym przyjacielem i w jego towarzystwie czuła się lepiej, wśród żartów, śmiechu i pogawędek."

Czasami każdy z nas pragnie doznać prawdziwego uczucia jakim jest niesamowita, prawdziwa i namiętna miłość. Niestety czasami nie zawsze jest dla nas miła i cudowna. Czasem staje się smutna i wtedy przez to cierpimy. Między innymi o takiej miłości możemy przeczytać w niesamowitej książce jaką jest "Palomino".

Samantha to bogata, zamężna kobieta po trzydziestce, pracująca w reklamówkach. Można powiedzieć, że Sam ma wszystko, ale to nieprawda, gdyż kobieta jest bezpłodna i nie może mieć dzieci. Niestety pewnego dnia jej mąż zostawia ją i idzie do innej, z którą wkrótce będzie miał dziecko. Samantha jest zrozpaczona, dlatego też jej dyrektor każe jej wyjechać do Kalifornii na ranczo, do pewnej znajomej - Karoliny Lord.

W książce znajdziemy kilku godnych uwagi bohaterów między innymi Tate Jordan, z którym Sam wda się w romans. Charlie - przyjaciel z pracy, który będzie przy niej, gdy kobieta dowie się, że już do końca życia będzie jeździć na wózku inwalidzkim. Należy tu też wspomnieć o Karolinie Lord i Billu Kingu, którzy są ze sobą ponad dwadzieścia lat. Jednak nie są małżeństwem i ukrywają swój związek, ponieważ robotnik nie może związać się z ranczerką. Smutne, ale takie panują tutaj zasady.

Danielle Steel stworzyła wzruszającą, pełną smutku i radości historię, w której poznajemy, co to jest prawdziwa i namiętna miłość. Książkę czyta się szybko. Jest ciekawa i przepełniona mnóstwem barwnych wątków.

Jak dla mnie "Palomino" to książka, w której główna bohaterka zmaga się z własnymi uczuciami, a także uczuciami innych ludzi. Cała powieść od początku do końca zapiera dech w piersiach i nie można przejść koło tego obojętnie. Zresztą jak skoro kobieta mająca wszystko nagle jest sparaliżowana i musi na nowo nauczyć się żyć?


Pozdrawiam.
Anita.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz