1 czerwca 2012

[71] Tkacz iluzji                                                                Autor: Ewa Białołęcka

Tytuł: Tkacz iluzji

Rok i miejsce wydania: Warszawa 1997

Wydawnictwo: SuperNowa

Liczba stron: 354

Fragmenty książki:
"Magiem się nie zostaje, magiem się rodzisz i nigdy nie zdobędziesz niczego więcej niż to, co zostało ci przeznaczone."
"Intrygowały mnie twory tej dziewczyny, mimo ich szpetoty. Ale nigdy bym nie wpadł, co w nich jest, gdyby nie sama autorka."
"Zemsta jest słodka jak wino, nawet ta niezamierzona."
"Mógłbym wyglądać jak człowiek, a nie jak wilkołak, gdyby któremuś z tego stada zaskorupiałych padalców chciało się kiwnąć palcem!"

Na pewno przynajmniej jeden raz w życiu chcieliśmy umieć czarować tak jak Harry Potter czy zobaczyć jakieś ogromne zwierzęta. Co prawda wiadomo, że jest to niemożliwe, ale pomarzyć zawsze można. No, albo wystarczy sięgnąć po fantastyczną książkę "Tkacz iluzji", która opowiada o chłopcu posiadającym magiczne zdolności i o smoku, który jest jego przyjacielem.

Kamyk to chłopiec, który jest tkaczem iluzji, dzięki czemu wszystko o czym myśli może pokazać ludziom. Jednak chłopiec jest samotny, gdyż nie słyszy i nie mówi, co również wiąże się z tym, że jego iluzje nie posiadają żadnego dźwięku. Na szczęście Kamyk spotyka smoka, któremu nadaje imię Pożeracz Chmur. Smok również ma magiczne zdolności, dzięki którym wpuszcza chłopca do swojego ciała i pozwala mu słuchać swoimi uszami. I tak rodzi się najcudowniejsza przyjaźń między niesłyszącym tkaczem iluzji i cudownym smokiem.

Książka jest pamiętnikiem, z którego dowiadujemy się o przygodach Kamyka i Pożeracza Chmur. Kamyk między innymi szuka Stworzyciela, gdyż ma nadzieję, że on przywróci mu słuch, niestety tak się nie dzieje. Właśnie podczas tej wędrówki spotyka Pożeracza Chmur, z którym się zaprzyjaźnia. Przyjaciele lecą też na Wyspy Smoków, miejsce, w którym Pożeracz Chmur się urodził, i spotykają tutaj Słonego z żoną i dziećmi, inne smoki, a także Jagodę - córkę Słonecznego z dawnego małżeństwa, która jako jedyna z dziewczyn posiada magiczne zdolności (przeważnie posiadają je tylko chłopcy). Oczywiście oprócz tego Kamyk poznaje jeszcze wiele innych równie wspaniałych ludzi, a także stawia opór nauczycielowi, zwanemu Gladiator.

Ewa Białołęcka stworzyła jedyną w swoim rodzaju niepowtarzalną historię o niesłyszącym chłopcu, który posiada magiczne zdolności, a jego jedynym przyjacielem jest smok. o prawda niektóre magiczne umiejętności, które pojawiają się w tej powieści w innych książkach też istnieją na przykład czytanie w myślach. Jednak smoki dodane do tej historii tylko dodają uroku.

"Tkacz iluzji" to dla mnie książka na miarę Harryego Pottera, których brakuje, gdyż mało jest takich magicznych opowieści, które nie nudzą i ciągle są ciekawe. W tej książce dzieje się mnóstwo niesamowitych przygód, aczkolwiek nie brakuje również takich uczuć jak przyjaźń, miłość czy zaufanie.

Autorka stworzyła inspirującą książkę, dzięki której możemy stwierdzić, że niektórzy polscy autorzy również mają ogromny talent. Polecam każdemu, a gwarantuję, że świat niesłyszącego chłopca i smoka całkowicie was zaczaruje.

***

A tutaj zapraszam do internetowej księgarni :)Pozdrawiam.
Anita.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz