10 czerwca 2012

[80] Karuzela uczuć



Autor: Nora Roberts
Tytuł: Karuzela uczuć
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2011
Wydawnictwo: Harlequin Mira
Liczba stron: 347

Fragmenty książki:
"W ułamku sekundy twarz Amandy wykrzywiła się bólem. Z oczami skupionymi na parze w łóżku, Amanda sięgnęła do kieszeni marynarki i wyciągnęła z niej mały rewolwer."
"Pragnęła miłości absolutnej - bezwarunkowego poddania serca i umysłu. Miała dosyć cierpliwości, by na to poczekać."
"Stopniowo zaczęła popadać w rezygnację, a pustkę, którą odczuwała, starała się wypełnić pracą."

W wielkim świecie mody i filmów mało kiedy spotykamy się z miłością, gdyż jeśli to uczucie istnieje to przeważnie z powodu większych pieniędzy. Powracając jednak do naszego świata, w którym żyjemy nie mogę zrozumieć jak można się zakochać w takim odmiennym miejscu jakim jest cyrk. W książce "Karuzela uczuć" najwyraźniej wszystko jest możliwe. Nawet miłość w cyrku.

"Karuzela uczuć" to książka, w której spotykamy się z dwoma opowiadaniami o tytułach "Gra o miłość" i "Spadek". "Gra o miłość" to opowieść dziejąca się w wielkim świecie filmu. Popularna aktorka Ariel Kirkwood występuje od kilku lat w pewnym serialu, gdzie gra główną bohaterkę Amandę, która znajduje swojego męża w łóżku ze swoją siostrą. Pewnego dnia Ariel postanawia wciąć udział w castingu do filmu Bootha DeWitt, który napisał scenariusz na podstawie swoich przeżyć ze swoją żoną. Booth od razu przypada do gustu Ariel, a ona pragnie mu udowodnić, że rola Rae jej się należy oraz, że wcale nie jest taka sama jak bohaterka, którą gra w tym filmie.

Z kolei "Spadek" to również miłosna historia, która ma miejsce w cyrku. Frank Prescott pozostawia cyrk w testamencie swojemu synowi, którego nie widział przez 30 lat. Keane Prescott jest prawnikiem z Chicago i ma przyjechać do cyrku, aby coś zrobić z tym co odziedziczył. Treserka lwów Jovilette Wilder, gdy to usłyszała jest załamana. Odkąd pamięta zawsze żyją w tym cyrku i ci wszyscy ludzie byli jej rodziną. Dziewczyna nie chce stracić tego wszystkiego. Mimo tego, że Jo okazuje swoją niechęć wobec obecnego właściciela cyrku to Keane jest nią oczarowany jednak wie, że nie może z nią być, bo to nie ma sensu. Jak potoczą się losy cyrku, Jo i Keana?

Nora Roberts stworzyła dwie, ciekawe, sympatyczne historie miłosne, które czyta się szybko przez co książka nie jest nudna. Autorka pokazała, że miłość może zdarzyć się wszędzie, a przeciwności losu można ominąć szerokim łukiem i żyć w szczęściu bez względu na wszystko. Czytając wyznania miłości mamy uczucie cudownej miłości, które jest przepiękne. Jak to bywa w romansach zawsze znajdzie się jakieś, ale co zepsuje ten sodki wizerunek dwóch kochających się ludzi jednak za każdym razem para potrafi pokonać przeszkody jakie daje im życie.

Z Norą Roberts mam pierwszy raz do czynienia, aczkolwiek nie żałuję, że otrzymałam tą książkę, gdyż jest cudowna. Co prawda dużo czasu mi nie zajęła, aczkolwiek był to miło spędzony czas wśród miłosnych intryg, nienawiści i szczęśliwych zakończeń co mnie zauroczyło.

"Karuzela uczuć" to niesamowite dwie miłosne historie, pokazujące wielką, spełnioną miłość, która jest najpiękniejszym uczuciem jakie może spotkać każdego człowieka.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin Mira, za co serdecznie dziękuję.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz