10 czerwca 2012

[81] AmbicjaAutor: Kate Biran
Tytuł: Ambicja
Tytuł oryginału: Ambition
Przełożyła: Maria Jaszczurowska
Rok i miejsce wydania: Kraków 2011
Wydawnictwo: Znak emoticon
Liczba stron: 291

Fragmenty książki:
"Najbardziej na świecie chciałam, żeby mnie przytulił. Żeby powiedział, że wszystko będzie dobrze. Żeby był dla mnie oparciem. Zawsze nim był."
"To miał być dowcip, ale w głębi duszy liczyłam na to, że jest w tym odrobina prawdy."
"Jednak tej nocy było tak cicho jak w muzeum. Ludzie rozmawiali - oczywiście, przecież mieli o czym - ale szeptem. Szeptem pełnym napięcia i strachu."
"To był jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu."


Książki młodzieżowe zwykle słyną z tego, że szybko się je czyta i właściwie nic ciekawego do naszego życia nie wprowadzają. Co prawda książka pani Kate Brian "Ambicja" również należy do książek młodzieżowych i szybko się ją czyta to wbrew pozorom nie jest zwykłą i nudną młodzieżówką. To dzięki niej możemy poznać niesamowitą bohaterkę jaką jest Reed Brennan, a także jej uczucia i emocje związane z różnymi sytuacjami.

Reed Brennan to prezeska internatu Billings, która podejmuje się uratowania internatu. A wszystko przez ostatnią imprezę jaką była Dziedzictwo dzięki której dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Mimo wszystko Reed postanawia uratować swój nowy dom organizując imprezę, na której dziewczyny z internatu muszą zebrać pięć milionów dolarów dla szkoły. Czy dziewczyna sprosta temu zadaniu? Tym bardziej jeśli do tego dochodzi jej złamane serce oraz gdy ktoś ją ciągle prześladuje.

Ta książka to nie tylko zwykły opis przedsięwzięć prezeski Billings, która próbuje uratować swoje królestwo. To również książka o przyjaźni, która zostaje wystawiona na próbę. Dodatkowo spotykamy tu się z nienawiścią, gdyż jedna osoba wolała internat niż przyjaźń.

Kate Biran stworzyła ciekawą, zadziwiającą, a czasami nawet zapierającą dech w piersiach historię dziewczyny, która zmaga się z wieloma problemami i nie wszystkie niestety udaje jej się rozwiązać. Książkę czyta się szybko i w żadnym miejscu nie jest nudna co jest ogromnym plusem. Dodatkowo jak na młodzieżówkę to jest to chyba najlepsza książka, z której mimo wszystko da się coś wyciągnąć.

Po raz pierwszy spotkałam się z tą autorką i prawdę mówiąc jestem zadowolona. Kate Brian nie pisze zwykłych książek, w których nic ciekawego się nie dzieje. Wbrew pozorom znajdziemy tu interesujące akcje, a nawet intrygi co tylko dodaje uroku książce.

"Ambicja" to książka na jeden wieczór pokazująca jak sobie radzić z własnymi problemami, a także jak osiągnąć to co się chce.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od wydawnictwa Znak emoticon, za co serdecznie dziękuję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz