10 czerwca 2012

[84] StrachAutor: Graham Masterton
Tytuł: Strach
Tytuł oryginału: Rook III: The Terror
Przełożył: Marcin Krygier
Rok i miejsce wydania: Warszawa 2001
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 238

Fragmenty książki:
"Kiedy masz fobię, wtedy boisz się czegoś, choć wiesz, że tak naprawdę to nie może wyrządzić ci najmniejszej krzywdy. Większość ludzi skrywa jakieś irracjonalne obawy."
"Strach jest dobry. Strach jest naszym przyjacielem. Człowiek nieznający strachu nie jest bohaterem, lecz głupcem."
"Cieszyli się na śmierć i nie czuli lęku."
"Nie ma nic przyjemniejszego nad widok szlachetnego, poświęcającego swe życie człowieka rozrywanego na drobne kawałki."

Każdy człowiek ma do czynienia ze swoim własnym strachem. Jedni boją się pająków,inni mają lęk wysokości, a jeszcze inni boją się duchów. Jednak nikt z nas nie jest w stanie pokonać lęku, który mamy w sobie. Książka „Strach” Grahama Mastertona wprowadza nas w niezwykły świat strachu, w którym dowiadujemy się jak można żyć bez strachu i co zrobić, aby go całkowicie stracić.

Jim Rook to nauczyciel języka angielskiego w szkole West Grove Community College w Los Angeles, który pod swoją opieką ma drugą klasę specjalną. Pewnego dnia do jego klasy dochodzi nowy uczeń – Rafael Diaz, który przykuwa uwagę otoczenia,dzięki temu zdecydowana większość uczniów poddaje się rytuałowi Majów. Ten rytuał uwolni uczniów od wszystkich lęków. Jednak co zrobić, gdy wszystkie lęki nie znikną, a połączą się w całość stwarzając przerażającą postać o bardzo złych zamiarach?

Ta książka ukazuje niebezpieczeństwo jakie wiąże się z brakiem strachu. W końcu ci, którzy pozbyli się lęku, nie odczuwają go nawet w trakcie śmierci oraz przerażającego niebezpieczeństwa, które czyha za rogiem. I nikt poza nauczycielem języka angielskiego nie jest w stanie pokonać postaci stworzonej z lęków. Czy Jimowi się uda?

Graham Masterton po raz kolejny mnie uwiódł swoją ciekawie stworzoną historią, w której każdego czytelnika czeka trochę strachu, zdziwienia i zaskoczenia. Tym razem historia dotyczy uczniów i nauczyciela. Najbardziej ciekawym i niewyobrażalnym elementem jest kot Jima, który nie żyje, a przy kupnie nowego samochodu nagle się pojawia. To samo dzieje się z dziewczyną Jima, która również nie żyje, a w niespodziewany sposób pojawia się znowu w jego życiu co jest cudowne i przerażające zarazem.

Jest to kolejna książka pana Mastertona, która mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że na kolejnych również się nie zawiodę. Moja opinia w związku z panem Grahamem Mastertonem jest prosta. Autor słynie z niesamowitych, ciekawych i przerażających opowieści, co jest tylko na plus. Co prawda w tej książce nie była zbyt szybko, aczkolwiek nie było tak źle.

"Strach" to kolejna ciekawa i intrygująca książka Grahama Mastertona, która jako jedna z kolejnych mnie oczarowała i mam nadzieję, że wam również się spodoba.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz