10 czerwca 2012

[92] Czekam na CiebieAutor: Veronique Olmi
Tytuł: Czekam na Ciebie
Tytuł oryginału: La premier
Przełożyła: Agata Sylwestrzak-Wszelaki
Rok i miejsce wydania: Kraków 2011
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 256

Fragmenty książki:
"Czasem wystarczy zupełne głupstwo, aby całe życie wywróciło się do góry nogami."
"Miłość była zawsze trochę brudna. Była tajemnicą, która miała rosnąć, ale zmniejszała się, w miarę jak stawała się bardziej zrozumiała."
"A czy kiedykolwiek robiłam coś innego niż niezawodne posuwanie się naprzód, plątanie wspomnień z nostalgią, smutku z rozczuleniem i lenistwa ze straconym czasem?"

Czasami w jeden z najważniejszych dni w naszym życiu wydarza się jedno niespodziewane wydarzenie, które wywraca nasze życie do góry nogami. Wtedy nie wiemy co zrobić. W książce "Czekam na Ciebie" głównej bohaterce życie obraca się o 180 stopni i do końca nie wiadomo jak zakończy się jej przygoda.

Emilie w 25 rocznicę ślubu szykuje uroczystą kolację. Odpakowując wino z gazety przegląda zamieszczone tam ogłoszenia. Nagle jej życie przewraca się do góry nogami. W jednym momencie zostawia wszystko i wyrusza w najważniejszą podróż swojego życia, w której na nowo odżyją w niej wspomnienia sprzed kilku lat.

Jak na romans książka wprowadza czytelnika w zaskoczenie. Z jednej strony szykujemy się do romantycznej i ważnej kolacji, a w jednej chwili cała uroczystość nie ma znaczenia i wraz z główną bohaterką nagle wyruszamy w podróż do Włoch, która odmieni życie Emilie.

Veronique Olmi stworzyła ciekawą historię chociaż nie we wszystkich momentach była godna podziwu. W sumie cała książka opiera się przede wszystkim na podróży Emilie do Włoch przez co czasami jest strasznie nudna. Ale nie brakuje ciekawych momentów, na przykład spotkanie Emilie ze swoją siostrą, która jest chora jest naprawdę warte uwagi i zapiera dech w piersiach. Jednak po mimo tego książka niestety nie jest zbyt ciekawa. Autorka posiada prosty styl pisania jednak prawdopodobnie brak jej wyobraźni przez co książka nie wywyższa się nad innymi książkami tego typu.

Mi historia Emilie się podobała, aczkolwiek byłaby bardziej ciekawa, gdyby autorka skupiła się na czymś innym poza tą podróżą do Włoch albo, żeby wprowadziła coś bardziej ciekawszego podczas tej wyprawy.

Okładka jak najbardziej pasuje do fabuły książki. Natomiast jeśli chodzi o tytuł to według mnie nie jest zbyt dobry. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

"Czekam na Ciebie" to interesująca książka, aczkolwiek tylko w niektórych momentach tak więc jeśli ktoś jest zainteresowany niech przeczyta jeśli nie to nie będę zmuszać, bo zdarzają się lepsze książki od tej opisanej powyżej.

***

Egzemplarz redakcyjny otrzymałam od Wydawnictwa Otwarte, za co serdecznie dziękuję.1 komentarz: